چرا به ترکیه سفر کنیم؟

ترکیه با فرهنگ غنی و پول باارزشش و ترکیب ساختار سنتی و مدرن ، ششمین مقصد محبوب در جهان است. سالانه بیش از ۳۸ میلیون گردشگر را به خود جلب می کند. دلایل بسیاری وجود دارد که باعث می شود توریست ها این کشور زیبا را انتخاب کنند. با تور ترکیه سفر کنید و از دیدنی های ترکیه لذت ببرید.

 

تاریخ، فرهنگ و هنر

تاریخ ترکیه  به بیش از ۲۵۰۰۰ سال می رود . اولین معبد جهان در دوران نوسنگی در Göbekli تپه ساخته شده است. آثار برخی از اولین انسان های اولیه در این کشور یافت شده اند. هیتی ها، یونانی ها ، رومی ها، بیزانس ها، جنگجویان صلیبی ، سلجوقیان، مغولان، عثمانی و برخی دیگر تمام آثار خود را از هنر ، معماری و فرهنگ در حال حاضر در ترکیه می بینند.

دیوار تروی؛ ۱۲۰۰ سال پیش از میلاد

غذاهای ترکی

غذاهای ترکیه در حال حاضر در جهان مشهور هستند. فراوانی زمین ها ، مزارع، باغ ها ، گله ها و قایق های ماهیگیری در این کشور استثنایی است ، سرآشپزهای ترکیه از این فضایل به درستی استفاده می کنند و با استفاده از موادغذایی خوب، محبوبترین غذاها را سرو می کنند.

۱۰ دلیل که چرا باید به ترکیه سفر کرد

دیدنی ها و جاذبه های ترکیه، به ۱۰ دلیل به ترکیه سفر کنید

در ترکیه دلایل و جذابیت های زیادی وجود دارد که ترکیه را به کشوری منحصر به فرد، با زیبایی بسیار شگفت انگیز تبدیل کرده است. از این رو، ترکیه هرساله تعداد توریستان زیادی را جذب خود می کند. مخصوصا برای ما ایرانی ها، سفر به تکیه سفری فوق العاده محسوب می شود چرا که با یک پرواز کوتاه به ترکیه، با قیمتی مناسب، با تور ترکیه می توانیم نظاره گر آبی به شفافی کریستال، کوهی به بلندا و سر سبزی کوه های رویا هایمان و مکان های تاریخی باستانی معروف را  باشیم.  در میان جاذبه ها و مکان های دیدنی استانبول، آنتالیا، آنکارا، کوش آداسی و دیگر شهر های توریستی ترکیه، توریستانی که از ترکیه بازدید گرده اند به ۱۰ دلیل سفر با تور ترکیه را به توریستان خوش ذوق و خوش سلیقه توصیه می کنند.

سفر-ترکیه-با-تور-ترکیه-8

چرا به ترکیه باید سفر کرد ؟ ۱۰ دلیل برای سفر به ترکیه

۱.غذای بی نظیر ترکیه

با سفر با تور ترکیه خواهید دید که هر منطقه از ترکیه دارای آشپرخانه فرهنگی متفاوتیست و مواد اولیه و سبزیجات استفاده شده در غذا ها مختص هر منطقه است، در ترکیه فرا تر از آنچه که همه از غذای ترکی می دانند ” کباب ترکی و باقلوا ” را خواهید چشید، غذا های دریایی لذیذ و پیش غذا های بسیار خوشمزه و صبحانه های سنتی مفصل ترکیه از چیز هایسست که هر توریستی بعد از سفر با تور ترکیه از آن به خوشی یاد می کند. لذت مطئن شوید که پیش از بازگشت در  یکی از بهترین رستوران های استانبول غذا صرف کرده اید.

سفر-ترکیه-با-تور-ترکیه-9

۲.سواحل رویایی و فوق العاده زیبای ترکیه 

بدروم، آنتالیا، ازمیز و فتحیه از شهر های ساحلی مشهور ترکیه محسوب می شوند که با سفر با تور ترکیه زیباترین سواحل ترکیه را در آنها خواهید دید. از کوه های زیبای در کنار ساحل گرفته تا قار، از جشن های ساحلی ویژه  تا تفریحات آبی هیجان انگیز همه می توانند ۲ الی ۳ روز از سفر شما به ترکیه را به خود اختصاص دهند.  یک سفر دریایی و گشت و گذار در آب های مدیترانه یا ساحل اژه از پیشنهادات ویژه سفر به ترکیه است که نباید از دست داد. تصاویر و معرفی زیبا ترین سواحل ترکیه +

سفر-ترکیه-با-تور-ترکیه-10

۳.حمام ترکی سنتی ترکیه 

حمام کردن در حمام های سنتی ترکی چیزیست که تضمین می کنیم تنها در ترکیه چیزی اینچنین را خواهید دید. در طول سفر با تور ترکیه حتما سری به یکی از حمام های سنتی بزنید، لذت ریلکشس کردن و حمامی دیلنشین ، بازی با کف و ماساژ را از دست ندهید. پس از یک روز شلوغ و بازدید از مکان های دیدنی ترکیه حتما به چنین جایی احتیاج دارید تا خود را برای ادامه سفر شارژ کنید و انرژی تازه بگیرید.

سفر-ترکیه-با-تور-ترکیه-11

۴.مکان های دیدنی باستان شناسی و تاریخی ترکیه

ترکیه کشور پادشاهی ها و تمدن های زیادی بوده، ترکیه دارای مکان های باستان شناسی و تاریخی زیادیست که چشم ها را به خود خیره کرده است و بازدید کنندگان را به سفر به سال های دور دعوت می کند. از کاخ ها و مساجد استانبول گرفته تا ویرانه های افسوس و شهرهای زیرزمینی کاپادوکیا، ترکیه کشوریست برای دوست داران تاریخ و علاقه مندان به باستان شناسی. تاریخ ترکیه را با سفر به مکان های دیدنی و تاریخی ترکیه حس کنید : لیست مکان های تاریخی دیدنی ترکیه.

سفر-ترکیه-با-تور-ترکیه-1

۵.بهترین موزه ها در ترکیه

ترکیه دارای موزه های فوق العاده ایست البته از این کشور با این تاریخ کهن و مکان های باستانی و تاریخی وسیع، چیزی جز این  انتظار نمی رود، از بزرگ ترین موزه موزاییک دنیا گرفته تا موزه های کاخ عثمانی در استانبول شما را متحیر خواهد کرد.

سفر-ترکیه-با-تور-ترکیه-2

۶. مغازه های خوراکی و تنقلات ترکیه

با چنین غذاهای باور نکردنی، جای تعجب نیست که ترکیه جای مناسبی برای خرید مواد غذایی نیز هست، از بازارهای آزاد خیابانی گرفته تا بازارها، تقربیا در همه جا می توانید از محصولات خوشمزه ترکیه به سوغات ببرید و خریداری کنید. از محیبوب ترین بازار ها برای خرید محصولات خوراکی ترکیه بازار بزرگ استانبول و بازار ادویه می باشد.

سفر-ترکیه-با-تور-ترکیه-3

۷.مکان های دیدنی طبیعی 

جذا از  زیبایی شهرهای بزرگی همچون آنکارا، استانبول و ازمیر، ترکیه دارای مکان های طبیعی زیبای متنوع و بسیاریست، اگر به دنبال مسافرتی پر تحرک هستید و می خواهید در زیبایی های طبیعی اط هیاهوی شهر فرار کنید، برای اسکی به کوه های Uludağ بروید و یا برای یک پیاده روی آرام در مناطق تماشایی به استان Rize ترکیه سفر کنید و البته  قصر پنبه ای، پاموک کاله چیزی نیست که بتوان به ترکیه سفر کرد و از آن دیدن نکرد، پاموک کاله حوضچه های آهکی طبقاتی سفید رنگ همچون برفی هستند از زیباترین مرکز توریستی و گردشگری در استان دنیزلی ترکیه می باشد.

سفر-ترکیه-با-تور-ترکیه-4

۸. شگفتی های بی نظیر ناشناخته ترکیه

درست به تعداد مکان های تاریخی معروف، ترکیه دارای مکان ها و دیدنی های تاریخی دور افتاده است که کمتر کسی از وجود آنها مطلع است. حتی خرابه های شهر قرون وسطی ارمنی و قبر پادشاهان در نمروت جذاب و دیدنی است.

سفر-ترکیه-با-تور-ترکیه-5

۹.معماری برجسته و قابل توجه ترکیه

محدوده معماری ترکیه واقعا قابل توجه است و برای توریستان تور ترکیه برای آنهایی که در رشته معماری تحصیل می کنند شانسی عالی برای الهام گرفتن از این معماری هاست. در طول سفر به ترکیه، به کلیساهای تاریخی، عمارت های آبشار ساخته شده توسط مهاجران اروپایی و مسجد بزرگ قصر و کاخ ها و خانه های سنگی ساخته شده توسط امپراتوری Anatolian سابق توجه کنید . معماری استفاده شده در شهر استانبول و شهر های دیگر دیدگاه شما را واقعا عوض خواهد کرد.

سفر-ترکیه-با-تور-ترکیه-6

۱۰.مردم ترکیه

مردم ترک این کشور زیبا به خون گرمی و خوش رویی معروف اند، بنشینید و چند ساعتی را با آنها بگذرانید تا بینید چطور درس زندگی به شما می آموزند. در طول سفر با تور ترکیه حتما اگر به خانه یکی از مردم محلی ترکیه دعوت شدید، آن را از دست ندهید و قبول کنید. هم صحبت شدن با آنها و نوشیدن یک فنجان قهوه ترک دلنشین در کنار باقلوای اصیل ترکی سفر شما به ترکیه را کامل میکند. اگر ترکی بلند نیستید و از ارتباط برقرار کردن با افراد خارجی واهمه دارید، نگران نباشید، به راحتی می توانید چند کلمه ترکی استانبولی پرکاربرد را یاد گیرید و از آنها استفاده کنید.

سفر-ترکیه-با-تور-ترکیه-7