زندگی در زیر دریا برای هر انسانی می تواند تجربه ای جالب و هیجان انگیز باشد. زیر دریا دنیایی از شگفتی ها و رازهایی است که شاید با چند روز اقامت در زیر دریا بتوانیم از برخی از آنها سر در بیاوریم. امروزه با توجه به پیشرفت هایی که در دنیای تکنولوژی انجام شده توانسته اند هتل های زیردریایی را بسازند، تا بشر بتواند اوقاتی خوشی را در زیر دریاهای پر رمز و راز جهان سپری کند. در ادامه این مطلب می خواهیم به معرفی چند مورد از هتل های زیردریایی جهان بپردازیم، تا گزینه های مناسبی را در اختیار مسافران ماجراجو قرار دهیم.

۱- هتل زیردریایی پوزیدون در فیجی |  The Poseidon Underwater Resort

از مشهورترین هتل های زیردریایی در دنیا هتل «پوزیدون ریزورت» است که در جزیره فیجی قرار دارد. این هتل در بین هتل های زیردریایی که در جهان وجود دارد به پادشاه هتل های زیردریایی نیز معروف است. هتل پنج ستاره زیر دریایی در جزیره ای دور افتاده در فیجی ساخته شده، و در یک تالاب ۵۰۰۰ هکتاری احاطه شده است. پوزیدون ریزورت دارای ۲۵ سوئیت، ۱ رستوران و یک کلیسای عروسی است.

۲- هتل زیردریایی واتر دیسکوز در دبی | Water Discus 

دیگر هتل زیردریایی که در می خواهیم از نام ببریم، هتل زیردریایی  «واتر دیسکوز» است. این هتل در شهر دبی قرار دارد و ساختار بسیار منحصر به فردی دارد. به طوری که نیمی از آن بالای سطح دریا و نیمی دیگر آن زیر دریا قرار دارد. بخش زیر دریا، شامل ۲۱ اتاق، یک لابی بسیار لوکس و استخر آموزشی برای غواصی است.

۳- هتل زیردریایی جولز آندرسی لاج | Jules’ Undersea Lodge

هتل زیردریایی که در ابتدای ساخت مرکزی برای تحقیقات عملی به شمار می رفته و سپس به هتل تغییر کاربری داده و محلی برای اقامت مسافران تبدیل شده است. این هتل زیردریایی زیبا و جذاب که نام آن «جولز آندرسی» است در لارجو قرار دارد. تقریبا حدود ۷ متر از سطح دریا فاصله دارد و برای دسترسی به آن باید غواصی کنید.

۴- هتل زیردریایی هوافن فوشی در مالدیو  | Huvafen Fushi   

«هوافن فوشی» از دیگر هتل های مشهور زیر دریایی در دنیا است. بررسی های مختلف بخوبی نشان می دهد که اولین «اسپا» ی زیر دریایی در این مکان ساخته شده است. در این اسپا، امکانات مختلف ریلکسیشن وجود دارد که عناصر مختلف دریایی در آن مورد استفاده قرار می گیرد.

۵- هتل زیردریایی شیما واندرلند در چین | The Shimao Wonderland

لیست بهترین و شگفت انگیزترین هتل های زیر دریایی در اینجا به پایان نمی رسد. «سرزمین عجایب شیما» در چین به عنوان یکی از بهترین و زیباترین هتل های زیردریایی جهان شناخته شده است. این هتل نه در یک مکان گرمسیری، بلکه در یک معدن واقع شده است. تحقیقات مختلف نشان می دهد که این هتل با ظاهر بی نظیرش، دو طبقه در زیر آب دار و مهمانان می توانند از امکانات مختلف ورزشی، شنا، اسپا و رستوران ها بهره ببرند.